Wsparcie sprzedaży z oprogramowaniem System Smart

Sprzedaż jest umiejętnością iście mistrzowską, która umożliwia nie tylko generowanie pożądanych dochodów, ale przede wszystkim daje pewność tego, że będziemy w stanie pozyskać klienta, bez względu na jego oczekiwania wobec produktu, czy usługi. Działając na zasadzie WIN-WIN, czyli wygrana dla obu stron, jesteśmy w stanie spełnić bardzo zróżnicowane potrzeby większości naszych odbiorów, odpowiednio modyfikując i dostosowując do nich swoją ofertę. Ważne jest w tym przypadku wszystko nasze kompetencje i umiejętności sprzedawania, sposób prowadzenia rozmowy z klientem oraz system zarządzania firmą, który wpływa na wysoką jakość obsługi i sprawną realizację zamówień na każdym z jego etapów.


Cały proces sprzedaży powinien być prowadzony w sposób efektywny, prosty i przejrzysty, zarówno dla pracowników, jak i klientów. Na rynku dostępne są odpowiednie narzędzia, umożliwiające realizację tego zadania. Program SMART SYSTEM to oprogramowanie stworzone z myślą zarówno o małych, średnich, jak i dużych firmach. Posiada on wszystkie potrzebne funkcje, istotne podczas realizacji poszczególnych etapów procesu obsługi klienta. Program jest tak skonstruowany aby móc potraktować każdego klienta w sposób indywidualny dając jednocześnie jednolity wzorzec postępowania w typowych, systematycznych sytuacjach biznesowych.

Oprogramowanie SMART SYSTEM składa się m.in. z następujących elementów Smart Magazyn, Smart Produkcja, Smart Sprzedaż, Smart Raporty, Smart Kasa i Smart Zamówienia. Smart Magazyn odpowiada za obsługę magazynu, czyli wprowadzanie towarów do magazynu z zewnątrz (na podstawie dokumentów) oraz wydawanie ich na zewnątrz (klientowi lub na produkcję). Na tym etapie można już spersonalizować wzorce wydruków dla klienta zachowując je w formie niezmienionej dla innych klientów.

Podobna sytuacja ma miejsce przy przyjmowaniu towaru do magazynu i realizowaniu zamówień do dostawców za pomocą modułu Zamówienia. Doświadczenie wielu sprzedawców podpowiada, że zwykle ten proces nie jest rutynowy. Dostawcy potrafią zapominać bądź dostarczać towar w taki sposób, że dezorganizuje to pracę sprzedawcy. Dlatego oprogramowanie Smart System jest przygotowane na sytuacje nierutynowe. Na każdym z etapów prowadzone są specjalne raporty, na podstawie których następuje automatyczna korekta stanów magazynowych itp.

Smart Produkcja (zintegrowany z systemem Smart Magazyn) nadzoruje cały proces produkcji od momentu jej planowania do realizacji. System kontroluje wydawanie materiałów na produkcję, przydzielanie pracowników do poszczególnych jej etapów, tworzenie harmonogramów pracy i raportowanie przebiegu produkcji wraz z jej postępami lub ewentualnymi przestojami. I tu znowu możemy zobaczyć świat w pełni zdezorganizowany np. przez ciągłe zmienianie przez naszego głównego klienta ilości produktów, które zamówił, a pracownicy muszą odkładać na półkę rozpoczętą mniej priorytetową pracę. Ale Smart System jest na to przygotowany. 

Z kolei Smart Sprzedaż i Smart Raporty to przejrzysta obsługa księgowości, czyli wszystkich sporządzanych faktur i ofert handlowych. Na tym etapie możemy spełnić zachcianki bardzo upierdliwych klientów, którzy za bóstwo mają swoje księgowe, czasem mocno niezorientowane w przedmiocie swojej pracy, ale po raz kolejny system nie zawodzi i pozwala spełnić ich najskrytsze pragnienia. System pomaga przy tworzeniu raportów i zestawień finansowych oraz deklaracji podatkowych. Jest więc szansa, że poczujemy się lepiej niż nasi klienci, którzy muszą użerać się ze swoją księgową o każdy przecinek czy kropkę nad i.


To nowoczesne rozwiązanie również automatycznie analizuje dane i pilnuje terminów opłacania faktur – można przygotować soczystego maila do klientów, który będzie rozsyłany do każdego klienta, który spóźni się z zapłatą choćby o 1 dzień. Smart Kasa to program do kompletowania dokumentów, tworzenia rachunków, ewidencji kosztów i zakupów oraz odnotowywania wpłat. Umożliwia on sprawne zarządzanie gotówką i wszystkimi transakcjami. Cały proces zostaje zoptymalizowany i przyspieszony.


Jeden system – wiele korzyści


SMART SYSTEM to oprogramowanie do zarządzania firmą, posiadające bardzo wiele opcji. Istnieje więc możliwość odpowiedniego doboru poszczególnych jego modułów, w zależności od charakteru prowadzonej działalności.

SMART SYSTEM zintegruje i usprawni wszystkie prowadzone w firmie czynności, na każdym z etapów sprzedaży. Jest to oprogramowanie, które można elastycznie modyfikować, w zależności od indywidualnych potrzeb. System ten pozwoli na spełnienie potrzeb większości odbiorców, bez względu na ich różnorodność.