Cennik

Oprogramowanie Smart System – rodzaje licencji

Licencja jednostanowiskowa – umożliwia pracę na pojedynczym komputerze, na którym program Smart System nie jest skonfigurowany do pracy przez sieć (lokalną lub internetową). Na licencji jednostanowiskowej można również pracować przy konfiguracji sieciowej ale tylko gdy program Smart nie łączy się przez sieć do serwera baz danych (czyli serwer baz danych i program muszą być musi być na tym samym komputerze).

Licencja sieciowa – umożliwia pracę na komputerze, na którym program Smart System jest skonfigurowany do pracy przez sieć (czyli żeby pracować musi połączyć się do serwera baz danych znajdującego się na innym komputerze). Licencja sieciowa umożliwia również pracę jako licencja jednostanowiskowa.

Najlepiej obrazuje to ten rysunek

Cennik licencji uprawniających do użytkowania oprogramowania Smart System

 

Nazwa modułu oprogramowania
Smart System
Licencja jednostanowiskowa 1)
(opłata jednorazowa, zero opłat abonamentowych)
Licencja sieciowa 2)
(opłata jednorazowa, zero opłat abonamentowych)
Pierwsze lub
kolejne
stanowisko
sieciowe
Bez ograniczeń
na liczbę
stanowisk
sieciowych
Smart MAGAZYN 100zł 200zł 600zł
Smart PRODUKCJA 200zł 300zł 900zł
Smart SPRZEDAŻ 100zł 200zł 600zł
Smart RAPORTY 200zł 300zł 900zł
Smart KASA 100zł 200zł 600zł
Smart ZAMÓWIENIA 100zł 200zł 600zł
Smart RABATY 200zł 300zł 900zł
Smart ABONAMENTY 200zł 300zł 900zł

Uwagi:

1. Podane ceny są cenami netto do których należy doliczyć 23% podatku VAT.

2. Każda licencja jest płatna tylko jednorazowo (brak opłat abonamentowych) czyli umożliwia pracę bez ograniczenia czasowego dożywotnio.

3. Licencja przypisana jest tylko do danych licencjobiorcy (można przeinstalować program na innym komputerze bez konsekwencji).

4. Licencja sieciowa udzielana jest na liczbę stanowisk pracujących jednocześnie na danym module. Więcej o licencjonowaniu w tekście poniżej.

5. Nie trzeba kupować licencji na wszystkie moduły z cennika – można wybrać tylko te, które będą używane teraz i zakupić licencje tylko na te moduły. W przyszłości można dokupić licencje na kolejne moduły jeśli okaże się, że staną się potrzebne.

6. Aktualizacje oprogramowania do nowszych wersji są bezpłatne.

 

Promocje
Rabat od kwoty zakupu 10 % powyżej kwoty 900 zł
Promocja edukacyjna Dotyczy tylko szkół i innych placówek edukacyjnych. Przy zakupie licencji sieciowej na 1 stanowisko utrzymujesz licencję bez ograniczeń na ilość stanowisk.
Pakiet jednostanowiskowy mikroprzedsiębiorcy
dla celów JPK (Sprzedaż, Kasa, Raporty)
jednorazowo 400 zł, aktualizacje darmowe dożywotnio
Usługi dodatkowe
Program w wersji elektronicznej Bezpłatnie
Program na płycie CD-ROM wraz z dostawą 20 zł
Aktualizacje programu w wersji elektronicznej Bezpłatne
Konsultacja telefoniczna lub mailowa Bezpłatne
Indywidualna rozbudowa programu Smart Patrz niżej

Cennik aktualny od dnia 18.05.2019r. do odwołania.

Zasady licencjonowania programu Smart System

Jeśli dany moduł programu Smart zostaje uruchomiony poprzez sieć (lokalną lub internetową) wówczas wykorzystuje on jedną zakupioną licencję sieciową i zmniejsza tym samym pulę możliwych do wykorzystania licencji w danej chwili. Moduł uruchomiony na stanowisku, w którym znajduje się serwer baz danych programu Smart nie zmniejsza ilości wykorzystanych licencji.

Przyjmując powyższe zależności pozwala to Państwu na istotną optymalizację ceny jaką należy zapłacić na program w wersji sieciowej – należy skupić się na określeniu ile maksymalnie stanowisk jednocześnie będzie korzystało poprzez sieć z danego modułu i taką ilość licencji sieciowych na ten moduł zakupić.

Indywidualna rozbudowa programu Smart System

Mimo dosyć sporej elastyczności naszego oprogramowania oferujemy możliwość rozbudowy oprogramowania pod Państwa wymagania. Należy jednak liczyć się z ograniczeniami w tym zakresie – nie każda Państwa prośba może być realna do wykonania. Należy pamiętać, że jest to produkt ogólnopolski, a więc wykonujemy rozbudowę programu Smart według pewnych standardów, które zapewnią ich przezroczystość dla innych użytkowników oprogramowania, a jednocześnie umożliwią dalszy jego rozwój na niezmienionym (lub nieznacznie zmienionym) poziomie trudności. Dlatego wszystkie Państwa życzenia są rozpatrywane najpierw pod kątem trudności technicznych związanych z realizacją, a potem wg tego czy można je udostępnić pozostałym użytkownikom programu.

Możliwość udostępnienia modyfikacji innym jest dodatkowym atutem, ale jeśli propozycja wydaje się być rozwiązaniem tylko dla jednej firmy będzie mogła być wykonana tylko odpłatnie. Jeśli będzie użyteczna dla większej ilości użytkowników oraz będzie nietrudna technicznie wówczas można liczyć na darmowe wprowadzenie modyfikacji po odpowiednim przedstawieniu i umotywowaniu propozycji rozbudowy programu. Propozycje do rozbudowy proszę zgłaszać tylko mailowo. Propozycje zgłaszane telefonicznie nie będą realizowane. Propozycje wymagające długiej analizy są odrzucane bądź wpadają do kategorii płatne. Dlatego warto szczegółowo opisać w mailu jaka modyfikacja programu jest potrzebna i odpowiednio to umotywować.  Przed zabraniem się do opisywania warto sprawdzić czy obecna funkcjonalność programu nie pozwala na wykonanie tego co potrzebujemy. W przypadku trudności z opisaniem problemu warto przekazać go innej osobie (posiadającej wykształcenie techniczne), która będzie w stanie go zwerbalizować w mailu.

W szczególnie skomplikowanych przypadkach, aby uzyskać wycenę modyfikacji programu trzeba zapłacić za wykonanie kosztorysu – czasem poziom skomplikowania wymaga bardzo dużego nakładu pracy, aby opracować rozwiązanie danego problemu, stąd w pewnych przypadkach istnieje konieczność wniesienia opłaty wstępnej. Im bardziej szczegółowo będzie opisana dana potrzeba oraz im bardziej ta potrzeba będzie zintegrowana z istniejącą funkcjonalnością programu tym mniejsze ryzyko konieczności dodatkowych kosztów opłaty wstępnej.