Program do zamówień towarów u dostawców Smart Zamówienia

Szukasz programu, który ułatwi Ci tworzenie zamówień towarów do dostawców? Poznaj Smart Zamówienia, czyli program do zamówień towarów u dostawców. Program Smart Zamówienia wchodzi w skład oprogramowania Smart System. Może być używany jako element większego pakietu lub użytkowany samodzielnie. Do jego głównych funkcji zalicza się składanie zamówień u dostawców, w tym możliwość tworzenia grupowych zamówień towarów. Ma wiele możliwości zamawiania towarów.

Automatyzacja procesu zamawiania towaru

Jak zautomatyzować proces dokonywania zamówień? Smart System, czyli program do zamawiania towarów, daje możliwość zarówno ręcznego generowania zamówień poprzez samodzielny wybór z listy produktów, jak i umożliwia automatyzację zamówień w oparciu o konkretne dane. Pierwszą opcją to automatyczne generowanie zamówień w oparciu o sprzedaż produktów w wybranym przez nas okresie. Druga opcja polega na automatycznym generowaniu zamówień w oparciu o ustalone wcześniej dane progowe, takie jak przekroczenie wyznaczonego czasu, w jakim towar pewien zostać sprzedany lub osiągnięcie stanów minimalnych w czasie sprzedaży.

Chcesz przyspieszyć zamawianie produktów? W optymalizacji tego procesu przydatna będzie funkcja grupowego tworzenia zamówień. Dzięki niej można utworzyć hurtowe zamówienie poprzez wybór określonej grupy dostawców. Inna, użyteczna funkcja sprawdza się w przypadku produktów posiadających własną recepturę. W takim przypadku przydana jest możliwość zamówienia wszystkich składników wchodzących w skład danej receptury. Kolejną opcją wchodzącą w skład grupowego tworzenia zamówień jest możliwość scalenia do jednego zamówienia powtarzających się pozycji. Dzięki temu zostaną scalone, a samo zamówienie stanie się bardziej przejrzyste. Niezbędną funkcją, w tego typu programie, jest możliwość monitorowania statusu poszczególnych zamówień. Smart Zamówienia umożliwia obserwowanie, które zamówienia są dopiero przygotowywane, które zostały zrealizowane, a w których pojawiły się wymagające korekty rozbieżności.

Program do zamówień Smart Zamówienia – zalety

Różne sposoby tworzenia zamówień do dostawców

 • Program do zamówień generuje automatycznie zamówienia w oparciu o wcześniejszą sprzedaż produktów zakupionych od danego dostawcy w wybranym okresie,
 • zamówienia generowane automatycznie w oparciu o ustalone wcześniej dane progowe np. osiągnięcie stanów minimalnych w czasie sprzedaży lub przekroczenie wyznaczonego czasu na sprzedaż danego towaru,
 • zamówienia generowane ręcznie – zamówienia takie tworzymy poprzez ręczny wybór towarów z listy towarów.

Grupowe tworzenie zamówień

 • poprzez wybór pewnej grupy dostawców można hurtowo utworzyć dla nich zamówienia,
 • w przypadku gdy produkt ma swoją recepturę możemy od razu zamówić wszystkie składniki z wybranej receptury,
 • wiele zamówień możemy scalić do jednego zamówienia oraz je zoptymalizować aby nie powtarzały się poszczególne pozycje.

Wyodrębniony podział zamówień ze względu stan realizacji

 • w przygotowaniu – zamówienia, które przygotowujemy i poddajemy obróbce,
 • w drodze – zamówienia wysłane do dostawcy,
 • rozbieżności – powstają po weryfikacji rzeczywistej dostawy porównanej z zamówieniem przysłanym od dostawcy,
 • wykonane – wszystkie wykonane zamówienia.

Inne cechy programu do zamówień

 • Program do zamówień umożliwia wydruki dokumentów zamówień w języku polskim i angielskim.
 • Zapewnianie ciągłości sprzedaży poprzez zamawianie towaru z uwzględnieniem czasu dostawy – dostajesz z wyprzedzeniem o czas dostawy informację jaki towar zamówić, po to żeby nie zabrakło go w czasie realizacji dostawy.
 • Wykonywanie optymalizacji zamówienia – polega na zmniejszeniu ilości zamawianych towarów o ilość znajdującą się w magazynie i niebędącą w rezerwacji na zamówieniu klienta.
 • Praca w trybie lokalnym, sieciowym lub przez internet.

Opcjonalne powiązania z innymi modułami Smart System

 • Sprzedaż w celu wygenerowania zamówienia do dostawcy z rezerwacji towaru (z zamówienia klienta).
 • Magazyn w celu utworzenia przyjęcia magazynowego do uprzednio wysłanego do dostawcy zamówienia lub odwrotnie czyli z dokumentu magazynowego stanowiącego wcześniejsze przyjęcie towaru na magazyn możemy utworzyć takie samo zamówienie do dostawcy.
 • Kasa w celu zapłaty dostawcy za zamówiony towar.

POBIERZ PROGRAM