Szybki sposób na wprowadzanie faktur zakupu za pomocą kodów QR

Każdy przedsiębiorca doskonale wie, jak ważne znaczenie ma czas i skrupulatność. Niektóre etapy związane z pracą są szczególnie ważne i dotyczą liczb. Liczby są istotne na każdym etapie płatności i rozliczeń, a ich sumowanie może przysporzyć sporo problemów. Możemy to jednak robić szybko i łatwo za pomocą kodów QR, czyli fantastycznej technologii dokonywania płatności.

 

System mobilny banku


Każdy z nas posiada konto w banku – osobiste, a w przypadku działalności – firmowe. Skupimy się oczywiście na tym drugim. Wiele portali, w tym znane wszystkim Allegro umożliwiają dokonanie płatności za pomocą kodu QR. Jest to niebywale szybki sposób na wykonanie płatności. Wystarczy z konta mobilnego wybrać opcję skanowania, zeskanować widoczny kod, a następnie potwierdzić kodem autoryzacji wykonanie płatności. W ten sposób oszczędzamy mnóstwo czasu na uzupełnianie danych i ewentualne pomyłki, nie mówiąc już o niebezpieczeństwo związanym z tradycyjnym logowaniem się do systemu bankowe.

 

Fakturowanie


Dotychczas wiele firm korzysta jeszcze z manualnej obsługi wprowadzania do systemu faktur. Jest to żmudna, czasochłonna praca, która wymaga koncentracji, dokładności i wielu cennych godzin, które z pewnością można by było przeznaczyć na bardziej wartościowe zadania. Doskonale wiemy, że czas to pieniądz i tu zmierzamy do sedna problemu wielu przedsiębiorców. Faktury zawierają ogromną ilość danych, poczynając od wystawcy bądź odbiorcy po wszystkie tabelki związane z nazwą produktu, bądź usługi, ceny, podatku Vat, numeru konta i innych danych niezbędnych do uznania dokumentu za fakturę. Dla tych, którzy dotychczas nie słyszeli o metodzie, która zrobi wszystkie te czynności za nas, podpowiadamy. Istnieje Smart System, czyli najprostszy program do obsługi i prowadzenia firmy. Znajdziecie go oczywiście w sklepie system-smart.pl

 

Jak działa Smart system?


Wyobraź sobie, że codziennie zalewa Cię masa informacji, które następnie ktoś musi wprowadzić do systemu, bądź spisać i wydrukować dla odbiorcy. Problemu nie ma, gdy obsługujemy kilku niewielkich klientów w miesiącu, a tym bardziej, gdy nasza firma jest jednoosobowa. Problem zaczyna się w momencie, gdy pragniemy się rozwijać, przyjmujemy nowe zlecenia, zwiększamy asortymenty magazynowe, zatrudniamy pracowników i stajemy się dodatkowo vatowcami, którzy skrupulatnie przykładają się do wprowadzania i wystawiania faktur VAT. System Smart to ogólne oprogramowanie, które posiada bazy danych w sekcjach księgowości, magazynów, produkcji, ewidencji kontrahentów i wielu innych, które właściciel, czyli ty masz zawsze pod kontrolą. Co to ma wspólnego ze Smart System? Program identyfikuje kody QR i sam je tworzy.

 

Jak działają kody QR w programie Smart System?


Pierwszym ważnym etapem jest zakup. Potrzebujemy surowców, materiałów, czy towarów, które służą nam do prowadzenia działalności. Każda firma posiadająca Smart System wystawia nam dokument z gotowym kodem QR. Dzięki temu możemy natychmiastowo za pomocą czytnika wprowadzić całą fakturę do systemu oraz opłacić ją momentalnie z pomocą aplikacji mobilnej naszego banku. Jednocześnie wszystkie zakupione przez nas towary automatycznie możemy umieścić w bazie magazynowej bez ręcznego ich wpisywania. Tak samo działa system sprzedaży. Nasz program wystawia faktury i dokumenty z kodem QR, dzięki czemu inne firmy również sprawnie i szybko umieszczają wszystkie dane w swojej bazie i opłacają naszą fakturę poprzez aplikację. Jest to prosty i szybki sposób na wprowadzanie faktur zakupu i sprzedaży.