Łatwe prowadzenie własnej działalności z System-Smart

Sprawne zarządzanie procesami informatycznymi to jeden z kluczy do sukcesu w biznesie. Zarówno większe firmy, jak również osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, coraz chętniej decydują się na oprogramowanie łączące w sobie zalety kilku aplikacji. Wielość funkcji w jednym miejscu pozwala na prowadzenie ewidencji sprzedaży czy produkcji przy uwzględnieniu rozrachunków z kontrahentami oraz działem księgowym. Programy dla firm, takie jak System-Smart, zdają egzamin w firmie niezależnie od jej wielkości. Co ważne, są na tyle intuicyjne i proste w obsłudze, że zapoznanie się z wieloma możliwościami nie wymaga specjalistycznych szkoleń.

 

Smart System a własna działalność

 

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej to gwarancja niezależności, ale też częste borykanie się z biurokratycznymi przeszkodami oraz z kontrahentami. Kluczem pozwalającym na sprawne zarządzanie jednoosobowym biznesem jest przejrzystość, która oznacza oszczędności czasu.

Bez względu na branżę osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą jest zobligowana do wystawiania faktur, przechowywania rachunków oraz prowadzenia dokumentacji w sposób przejrzysty, także dla fiskusa. Dla wielu małych firm największą przeszkodą były, i są, niejasne przepisy podatkowe. W ramach Smart System funkcjonuje pakiet Smart Raporty, pozwalający na tworzenie i przekazywanie deklaracji VAT do systemu e-Deklaracje zgodnie z obowiązującym stanem prawnym. Co istotne dla przedsiębiorcy, do zweryfikowania przesłanej deklaracji nie trzeba kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Smart Raporty tworzy pliki JPK i następnie przesyła je do Urzędu Skarbowego. Inne moduły rekomendowane dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą to: Smart Kasa, Smart Rabaty, Smart Sprzedaż czy Smart Zamówienia. Dzięki nim łatwiej zarządzać procesami, automatyzując je.

 

Inne korzyści

 

Skonfigurowane wedle potrzeb oprogramowanie pochodzące od jednego dostawcy jest ze sobą w stu procentach kompatybilne, co wpływa na bezawaryjność i prostą obsługę. Elastyczność pozwalająca rekonfigurację to kolejny atut, szczególnie w czasach dynamicznego rozwoju i poszukiwaniu innych możliwości biznesowych. Dodając do tego aktualizacje oraz wsparcie dla zmian w prawie gospodarczym, użytkownik Smart System otrzymuje kompletne oprogramowanie, zgodne z potrzebami własnymi i wymogami fiskusa.