Czy Twoja firma potrzebuje programu do obsługi magazynu? Oczywiście!

Czy masz problemy z dokładnością zamówień i długim czasie ich kompletacji? Czy masz do czynienia z wysokimi zapasami? Jeśli na te pytania odpowiedź jest pozytywna należy wprowadzić program magazynowy, który usprawni wiele procesów w firmie. Dzięki automatyzacji korzyści z systemu zarządzania magazynem pomagają zmniejszyć błąd ludzki, maksymalizować wydajność, zwiększać dokładność zamówień, oraz pozytywnie wpływać na działalność firmy.

Korzyści mogą się nieznacznie różnić między firmami, w zależności od indywidualnych wymagań, branży i wielkości przedsiębiorstwa. Niemniej jednak oto najważniejsze zalety programów magazynowych:

 

Zmniejszone koszty operacyjne


Dobrze zaprojektowany program na różne sposoby zmniejsza koszty operacyjne. Ten typ systemu decyduje o najbardziej efektywnym wykorzystaniu pracy i przestrzeni, co zmniejsza marnotrawstwo. Oprogramowanie magazynowe może pomóc w określeniu, gdzie przechowywać określone materiały, produkty i sprzęt.

 

Zwiększona kontrola zapasów


Zarządzanie zapasami jest jednym z najważniejszych elementów programów magazynowych. Dostarcza dane w czasie rzeczywistym o twoim magazynie za pomocą faktur, rozchodów i przychodów wewnętrznych, kodów kreskowych, numerów seryjnych. Wszystkie te metody pozwalają użytkownikom dokumentować każdy towar wchodzący do magazynu, wszystkie jego ruchy wewnątrz magazynu oraz wydanie towaru.

 

Inwentaryzacja na czas


Kolejną zaletą systemu zarządzania magazynem jest Just-in-time (JIT), która odnosi się do praktyki zarządzania zapasami, w której poziomy zapasów są utrzymywane na niskim poziomie, a produkt szybko przemieszcza się przez magazyn. Zamiast utrzymywać zapasy przez długi czas, magazyn otrzymuje je „na czas” w celu wypełnienia zamówienia. Chociaż proces ten może być dość złożony, uzyskanie odpowiedniego bilansu na czas jest proste dzięki właściwemu programowi zarządzania magazynem.

 

Szybsza kompletacja zamówienia


Twój magazyn jest ważną częścią zakupów klientów. Upewnienie się, że zamówione produkty są na magazynie, a klienci otrzymują to, co kupili. Program magazynowy poprawia dokładność kompletacji, dzięki czemu zamówienia są poprawne za pierwszym razem.

 

Zwiększone bezpieczeństwo


Większość programów zarządzania magazynem wymaga od pracowników korzystania z indywidualnych kont użytkowników podczas wprowadzania transakcji. Tworzy to ścieżkę audytu, która łączy konkretnych pracowników z konkretnymi transakcjami, co poprawia rozliczanie i zmniejsza ryzyko kradzieży i innych problemów.

 

Ulepszone zarządzanie rozliczeniami


Większość najlepszych rozwiązań programów magazynowych ma wbudowane narzędzia do zarządzania rozliczeniami lub powiązania do wystawiania faktur.