Cennik

Rodzaje licencji uprawniających do użytkowania oprogramowania Smart System

1) Licencja jednostanowiskowa – umożliwia pracę na pojedynczym komputerze, na którym program Smart System nie jest skonfigurowany do pracy przez sieć. Na licencji jednostanowiskowej można również pracować przy konfiguracji sieciowej ale tylko gdy program Smart nie łączy się przez sieć do serwera baz danych (czyli serwer baz danych musi być na tym samym komputerze co licencja jednostanowiskowa).
2) Licencja sieciowa – umożliwia pracę na komputerze, na którym program Smart System jest skonfigurowany do pracy przez sieć (czyli żeby pracować musi połączyć się do serwera baz danych na inny komputer). Umożliwia również pracę jako licencja jednostanowiskowa.

Najlepiej obrazuje to ten rysunek

Cennik licencji uprawniających do użytkowania oprogramowania Smart System

Nazwa modułu oprogramowania
Smart System
Licencja jednostanowiskowa 1) Licencja sieciowa 2)
Pierwsze lub
kolejne
stanowisko
sieciowe
Bez ograniczeń
na liczbę
stanowisk
sieciowych
Smart MAGAZYN 100zł 200zł 600zł
Smart PRODUKCJA 200zł 300zł 900zł
Smart SPRZEDAŻ 100zł 200zł 600zł
Smart RAPORTY 200zł 300zł 900zł
Smart KASA 100zł 200zł 600zł
Smart ZAMÓWIENIA 100zł 200zł 600zł
Smart RABATY 200zł 300zł 900zł
Smart ABONAMENTY 200zł 300zł 900zł

Uwagi:
1. Podane ceny są cenami netto do których należy doliczyć 23% podatku VAT.
2. Każda licencja jest płatna tylko jednorazowo (brak opłat abonamentowych) czyli umożliwia pracę bez ograniczenia czasowego dożywotnio.
3. Licencja przypisana jest tylko do danych licencjobiorcy (można przeinstalować program na innym komputerze bez konsekwencji).
4. Licencja sieciowa udzielana jest na liczbę stanowisk pracujących jednocześnie na danym module. Więcej o licencjonowaniu w tekście poniżej.
5. Nie trzeba kupować licencji na wszystkie moduły z cennika – można wybrać tylko te, które będą używane teraz i zakupić licencje tylko na te moduły. W przyszłości można dokupić licencje na kolejne moduły jeśli okaże się, że staną się potrzebne.
6. Aktualizacje oprogramowania do nowszych wersji są bezpłatne.

Promocje
Rabat od kwoty zakupu 10 % powyżej kwoty 900 zł
Promocja edukacyjna Dotyczy tylko szkół i innych placówek edukacyjnych. Przy zakupie licencji sieciowej na 1 stanowisko utrzymujesz licencję bez ograniczeń na ilość stanowisk.
Pakiet jednostanowiskowy mikroprzedsiębiorcy
dla celów JPK (Sprzedaż, Kasa, Raporty)
jednorazowo 400 zł, aktualizacje darmowe dożywotnio
Usługi dodatkowe
Program w wersji elektronicznej Bezpłatnie
Program na płycie CD-ROM wraz z dostawą 20 zł
Aktualizacje programu w wersji elektronicznej Bezpłatne
Konsultacja telefoniczna lub mailowa Bezpłatne
Indywidualna rozbudowa programu Smart Patrz niżej

Cennik aktualny od dnia 18.05.2019r. do odwołania.

Zasady licencjonowania programu SMART

Licencja sieciowa udzielana jest na liczbę stanowisk pracujących jednocześnie na danym module. Oznacza to, że 1 licencję sieciową można używać na wielu stanowiskach, ale tylko na jednym z nich w danej chwili można będzie uzyskać dostęp do licencjonowanego modułu (pozostałe stanowiska uzyskają dostęp do tego modułu po zakończeniu pracy na pierwszym stanowisku).
Analogicznie posiadając 2 licencje sieciowe na dany moduł uprawni to do uruchomienia na więcej niż 2 stanowiskach ale tylko na dwóch z nich moduł będzie pracował jednocześnie.
Przyjmując powyższe zależności pozwala to Państwu na istotną optymalizację ceny jaką należy zapłacić na program w wersji sieciowej – należy skoncentrować się na określeniu ile maksymalnie stanowisk jednocześnie będzie korzystało z danego modułu i taką ilość licencji na ten moduł zakupić.

Indywidualna rozbudowa programu Smart

Mimo dosyć sporej elastyczności naszego oprogramowania oferujemy możliwość rozbudowy oprogramowania pod Państwa wymagania. Należy jednak liczyć się z ograniczeniami w tym zakresie – nie każda Państwa prośba może być realna do wykonania. Należy pamiętać, że jest to produkt ogólnopolski, a więc wykonujemy rozbudowę programu Smart według pewnych standardów, które zapewnią ich przezroczystość dla innych użytkowników oprogramowania, a jednocześnie umożliwią dalszy jego rozwój na niezmienionym (lub nieznacznie zmienionym) poziomie trudności. Dlatego wszystkie Państwa życzenia są najpierw rozpatrywane pod kątem tego czy można je udostępnić pozostałym użytkownikom programu, a jeśli nie to zmiany są wykonywane tak by były przezroczyste dla pozostałych użytkowników. W obu przypadkach istnieją różnego rodzaju ograniczenia wpływające na to czy coś można wykonać czy nie. Zatem po przedstawieniu nam Państwa wymagań prowadzone są prace mające wyłonić czy zmiany będą niewidoczne dla innych oraz czy będą wykonane odpłatnie lub nieodpłatnie lub czy w ogóle będą wykonane. W każdym przypadku odbywa sie indywidualna wycena zatem nie ma możliwości podania konkretnych cen bo każda zmiana niesie ze sobą inne problemy do rozwiązania.